Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Skriptovací/programovací jazyk PHP

Programovací jazyk PHP se vyvíjí již od roku 1994, kdy byl primárně vyvinut pro osobní domácí stránky. Odtud také jeho název - Personal Home Page. PHP se dále vyvíjelo a stále vyvíjí. V této části nápovědy najdete několik základních informací k tomuto jazyku a také odkazy na další zdroje informací pro ty z Vás, kteří se chcete dozvědět více.

Co PHP umožnuje?

PHP "PHP: Hypertext Preprocessor" je velice rozšířený Open Source skriptovací jazyk pro tvorbu webu. Umožňuje relativně snadné programování aplikací na straně serveru. To znamená, že prohlížeč pošle serveru zprávu, aby vyhodnotil stránku a vrátil ji. Server pak stránku vrátí zpátky stejně jako by vracel statickou stránku v html. Syntaxe jazyka je velice podobná jazykům jako jsou C, Java nebo Pearl. PHP je objektově orientovaný jazyk, obzvláště v poslední verzi 5, ale není podmínkou psát objektově.

Ve spojení skriptovacího jazyka PHP a databázového systému MySQL tak vzniká mocný nástroj pro tvorbu složitých, přesto však velmi výkonných a stabilních internetových prezentací či aplikací.

Další užitečné články