Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Domény

Návody a postupy týkající se domenových jmen

 • Základní informace

  Co je to doména, IP adresa a kdo registrátor? Parkování, poplatky...

  1.7.2015 | Článků: 8

 • Domény CZ

  Doména .cz je národní doména nejvyššího řádu pro Českou republiku. Doménu spravuje CZ.NIC. Registrace je možná pouze přes akreditované registrátory. Před rozdělením Československa v roce 1993 se používala doména .cs.

  Webhosting pro Vaši CZ doménu

  Pokud máte zájem o webhostingové služby pro Vaši registrovanou doménu, využijte služeb hostingu CZECHIA.COM, předního poskytovatele webhostingových služeb v České republice.

  Pravidla domény CZ, změna DNS nameserverů domény CZ, převod CZ domény, MojeID, expirace...

  1.7.2015 | Článků: 8

 • Domény EU

  Doména .eu je primární doménou Evropské Unie. Registrovat doménu .eu si mohou všechny firmy sídlící a podnikající v EU a její občané. Podmínky a pravidla registrací jsou pod kontrolou Evropské komise, provoz a registrace zajišťuje sdružení EURid.

  Domény EU se začaly registrovat od 7.12.2005, kdy nejdříve začala tzv. první fáze Sunrise následována druhou fází. Od 7.4.2006 je registrace otevřena pro všechny zájemce splňující podmínky EURid.

  Pravidla domény EU, změna DNS nameserverů domény EU, převod EU domény, EURid, expirace...

  1.7.2015 | Článků: 8

 • Domény SK

  Od 1.9.2017 došlo k zásadním změnám v podmínkách a pravidlech registrace slovenské národní domény SK. Nově se může držitelem domény SK stát kterýkoli subjekt s platnou doručovací adresou v nekteré zemi Evropské unie (EU), Evropského hospodářského prostoru (EEA), nebo Evropského sdružení volného obchodu (EFTA). V případě organizací je povinné uvádět IČ (příp. DIČ), v případě fyzických osob je doporučeno uvést k registraci datum narození žadatele. Převod domény, tedy změna registrátora domény SK je nově řešena pomocí autorizačních hesel (auth-id).

  U domén registrovaných před 1.9.2017, využívajících pro registraci zastoupení registrátora dle původních pravidel, bude v souladu s podmínkami registru SK-NIC provedena změna údajů na skutečné držitele nejpozději do jednoho roku ode dne změny pravidel. V případě domén SK registrovaných u nás tyto údaje zkontrolujete ve svém Centru administrace.

  Pravidla domény SK, změna DNS nameserverů domény SK, převod SK domény, SK.NIC, expirace...

  1.7.2015 | Článků: 6

 • Generické domény (gTLD)

  Domény COM, NET a ORG patří mezi nejstarších osm domén na internetu, které se nazývají generické domény nejvyšší úrovně (gTLD). V letech 2001/2002 k nim ICANN odsouhlasila dalších sedm generických domén, včetně domén INFO a BIZ.

  Všechny tyto domény mají nadnárodní působnost a majitelem se může stát kterákoli osoba.

  Pravidla gTLD, změna držitele gTLD, nové koncovky nTLD, expirace...

  1.7.2015 | Článků: 8

 • Národní a exotické domény

  Informace o možnostech registrace zahraničních a exotických domén.

  AT - Rakousko, DE - Německo, HU - Maďarsko, PL - Polsko, RU - Ruská federace...

  1.7.2015 | Článků: 5