Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Změna verze PHP

V rámci linuxových variant webhostingu máte nově možnost měnit verzi PHP přímo z vašeho Centra administrace. Verzování je však povoleno pouze u webhostingových variant, jenž se nachází na novějších serverech.

V případě starších serverů, které přepínání nepodporují, je nutné provést přesun na nový server. V takovém případě nám zaslěte autorizovanou žádost.

Postup jak změnit PHP verzi v Centru administrace

Po přihlášení do zákaznického účtu zvolte v levém menu položku [Nová administrace BETA] a rozklikněte detail konkrétní domény. V tomto novém rozhraní pro správu domén vyhledejte po pravé straně možnost [Verze PHP], dále kliknutím na [výchozí verze serveru (PHP X.X] vyberte v seznamu požadovanou verzi a změny potvrďte (možno měnit i samostatně pro jednotlivé subdomény).


Podpora PHP verzí

Pokud vaše webové prezentace pracuje na verzích PHP 5.6 a nižší, důrazně doporučujeme kontaktovat tvůrce webu, aby provedl jeho upgrade, neboť pro starší verze PHP již nejsou vydávány žádné bezpečnostní aktualizace ani jiné updaty.

Kompletní přehled o aktuálně (ne)podporovaných verzích je k dispozici zde: http://php.net/supported-versions.php

Odladění webové prezentace

Jednou z možností je přesun webu na testovací subdoménu (vlastní nebo na doméně testwebu.com), další pak vytvoření dočasného aliasu, přes který bude možné web zobrazit, bez nutnosti úpravy souboru hosts. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat pomocí autorizovaného požadavku.