Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

SSL certifikát Basic DV

Zákazníci CZECHIA.COM mohou pro zabezpečení svých webů využít bezplatný SSL certifikát Basic DV, který je plně důvěryhodný a jeho použití není omezeno; můžete si certifikátů vystavit kolik budete potřebovat. Kromě našeho webhostingu je můžete použít i na vlastní server, například domácí NAS.

Podmínky využití SSL certifikátu BASIC DV

  • Registrátor domény musí být ZONER
  • Doména musí používat nameservery ZONERu

Ve výjimečných případech může být žádost zamítnuta. DigiCert může kvůli svým bezpečnostním restrikcím zamítnout žádost o certifikát a zároveň neudat přesné důvody zamítnutí. V takovém případě je doporučena koupě placeného certifikátu.

Vystavení SSL certifikátu Basic DV

Detail domény  --> Základní údaje --> Dostupné operace --> Přidat SSL/TLS certifikát

vystaveni basic dv.png

Instalace/Odinstalace SSL certifikátu BASIC DV

Certifikát můžete na váš hosting sami nainstalovat jedním kliknutím. Vyhledejte doménu ve Správě domén a hostingu, rozklikněte buďto její název, nebo přímo certifikát CN:nazev-domeny.xyz a zde zvolte poslední možnost - instalovat. Certifikát bude nainstalován k přílslušné doméně a změna se projevi do pěti až deseti minut. Úspěšnost instalace si můžete ověřit po zadání domény s HTTPS do prohlížeče.

Upozornění: Instalace znamená umístění správného certifikátu na server a povolení HTTPS pro danou doménu. HTTPS se však používá pouze pokud je uvedeno v URL prohlížeče; jinak doména běží na nešifrovaném HTTP. K přesměrování nedochází. Doporučujeme po instalaci nastavit přesměrování (přepis adresy) z HTTP na HTTPS, aby váš návštěvník vždy komunikoval přes šifrovaný protokol.

Odinstalaci certifikátu lze provést na stejném místě odkazem Odinstalovat. Certifikát bude ze serveru odinstalován, ale zůstane k dispozici u domény a můžete si jej nainstalovat později.

Možnost Instalace se objeví pouze v případě, že u nás máte plnohonotný webhosting (managedhosting) - pokud stránky hostujete jinde, můžete si jej stáhnout včetně privátního klíče, který k nasazení certifikátu potřebujete a provést instalaci na Vašem serveru, případně tím zaúkolovat svého poskytovatele hostingové služby.

Nastavení přesměrování webu na HTTPS

Po instalaci SSL/TLS certifikátu nezapomeňte na přesměrování webu na HTTPS, jinak budou existovat dvě verze webu. To je špatné jak z pohledu návštěvníka, který by musel HTTPS// před doménu ručně zadávat, tak i z pohledu vyhledávačů (tzv. SEO), protože by web existoval duplicitně a tento fakt může způsobit jeho propad ve výsledcích. Přesměrování lze zdat dvěma způsoby:

Možnosti využití SSL certifikátu BASIC DV na vlastním serveru

Pokud chcete použít certifikát na jiném než našem serveru, můžete si jej stáhnout s privátním klíčem ve dvou obvyklých formátech. Slouží k tomu odkaz stáhnout. Před stažením privátního klíče je vždy nutné zadat heslo vašeho účtu v Centru administrace!

Po kliknutí na Stáhnout obdržíte certifikát v nejpoužívanějším formátu PEM, což je textový formát (Base 64) a používá se na unixových serverech, stejně jako ve webových rozhraních (NAS zařízení, Plesk, Kerio, atd.). Na koncovce uloženého souboru nezáleží. Pro nasazení potřebujete privátní klíč, certifikát, ale i certifikát vydávající CA (intermediate) – vše najdete na stránce s detailem certifikátu.

Druhý formát je binární a určený pro platformu Windows. Využijí ho zákazníci instalující certifikát na Windows Server a IIS. Soubor PFX stáhnete po kliknutí na Stáhnout v sekci Export do PFX . Stažený PFX soubor obsahuje privátní klíč, certifikát i intermediate; tedy vše, co je potřeba pro nasazení certifikátu. Musí být chráněn heslem, které si volíte před stažením PFX souboru.

Pozor na zneplatnění certifikátu

Jestliže si certifikát necháte vystavit, stáhnete jej a potom změníte nameservery, například kvůli konkurenčnímu řešení elektronického obchodu, certifikát automaticky zneplatníme a na cizím serveru byste jej neměli používat. Také jej nemůžeme obnovit po skončení jeho platnosti. Chcete-li certifikát použít jinde, než na našem hostingu, používejte směrování pomocí DNS záznamu A nebo CNAME dané domény, které si u nás nastavíte v části Správa DNS. Údaje pro nastavení DNS záznamů vám poskytne správce vašeho serveru.