Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Zřizování a správa FTP účtů

Nově je možné zřizovat a spravovat ftp účty přímo z Centra administrace. Veškeré nastavení je u dané služby v sekci "Samostatné FTP účty", kde je možné měnit hesla, rušit stávající účty, či vytvořit nový účet. Při vytváření nového ftp účtu je však důležité vědět, že Vámi zvolenému uživatelskému jménu bude přidán prefix dle domény, na které je nový uživatel ftp přidáván. Je nutné používat pro přihlášení celé jméno včetně tohoto prefixu.

V případě potřeby si můžete také zřídit samostatný ftp účet s oprávněními, které má nastavena automaticky zřizovaný hlavní FTP účet k webhostingu. Postup je stejný jako při založení samostatného ftp účtu. Pouze nevyplníte kolonku pro relativní adresář a necháte přednastavený kořenový adresář.

Vysvětlení pojmů:

kořenový adresář - tim je myslen adresář /Public_HTML - slouzi jako hlavni slozka Vasi prezentace (na platforme Linux), /wwwroot (na platforme Windows)nebo Adresar /data, který slouží pro ukládání záloh případně souborů, které nesmí být přístupné z webu.

Relativní adresář - je podadresář (podsložka) vytvořená v některém z kořenových adresářů. Samotný podadresář lze vkládat pouze bez počátečního lomítka "/".

VZOR: podadresar nikoliv /podadresar.


Bude-li cesta obsahovat více podadresářu, je nuté je rozdělit lomítkem "/".

VZOR: podadresar1/podadresar2/podadresar3