Nápověda CZECHIA.COM

Zákaznická a technická podpora 24/7

Zřizování a správa FTP účtů

Umístění:

Zřizování a správa FTP účtů se nachází v detailu Vaší domény. Nejdřív si tedy zvolíte příslušnou doménu kliknutím na její název buď ji najdete na kartě Seznam služeb, nebo můžete zadat její název do vyhledávacího pole v horní části obrazovky:

Karta FTP:

Obecné informace:

  • FTP účet primárně slouží ke kontrolovanému přístupu do relativního adresáře, je tedy vhodný pro přehlednost při vývoji webových stránek, popřípadě k manipulaci práv a přístupů pro vývojáře.
  • K dispozici jsou dva hlavní kořenové adresáře:
    • public_html (Linux) / wwwroot (Windows) slouží jako hlavní složka Vaší prezentace
    • data — slouží pro ukládání záloh či souborů, které nesmí být přístupné z webu

 

Na co si dát pozor a užitečné funkce:

Název účtu

Při vytváření nového FTP účtu je důležité vědět, že Vámi zvolenému uživatelskému jménu bude přidán prefix dle domény, na které je nový uživatel FTP přidáván. Pro přihlášení je tedy nutné používat celé jméno včetně tohoto prefixu.

Název FTP účtu nesmí obsahovat mezery ani diakritiku.

Kvóta FTP

Ve chvíli, kdy bude objem dat na FTP dosahovat nad 90 % celkové kvóty, budete upozorněni v boxu na Upozornění (viz první snímek). Jakmile bude Váš FTP účet plný, nebude již možné dále nahrávat soubory.

Změna hesla

Pod tímto symbolem si můžete změnit přístupové heslo k Vašemu FTP účtu. Hesla doporučujeme přepisovat ručně, nebo kopírovat z jednoduchého textového editoru jako Poznámkový blok, abyste omylem nezkopírovali také mezery, odřádkování či tabulátory.

Odemykání/Zamykání přístupu

Tímto tlačítkem lze vzdáleně zablokovat či následně odblokovat přístup na FTP přes přístupové údaje na stejném řádku. Vhodné při kontrolování přístupu pro externí vývojáře webové prezentace, či zkrátka obecně pro bezpečnost přístupu.