Nápověda CZECHIA.COM

Zákaznická a technická podpora 24/7

Změna držitele CZ domény

  • Změnu lze zadat pouze prostřednictvím současného registrátora domény.
  • V případě změny prostřednictvím registrátora ZONER lze změnu držitele provádět pouze v zákaznické administraci, kde je doména v danou chvíli vedena.
  • Upozorňujeme na změny platné od 16.2.2022 - Pokud se novým držitelem má stát kontakt, jehož nejsme registrátorem, není veden u žádné domény v naší správě a zároveň má skrytou e-mailovou adresu, pak nelze provést změnu online a je zapotřebí zadat písemnou žádost o změnu. Stejná situace je i v případě kontaktů MojeID, pokud již kontakt není veden u žádné domény u nás.

Jak na změnu držitele domény u ZONERu

Přihlaste se do zákaznické administrace, kde je doména vedena. V dalším kroku přejděte na detail domény, kam se dostanete z Přehledu služeb nebo přes vyhledávací pole umístěné vpravo nahoře - viz snímek níže.

V detailu domény zvolíte záložku Správa domény, kliknete na odkaz Změna držitele domény. Dále pak v tabulce zvolíte možnost Vybrat držitele domény.

Následně můžete zvolit, jaký kontakt si přejete pro nového držitele vybrat:

  • nový - pokud ještě nebyly požadované údaje použity v žádném jiném kontaktu, můžete zde vytvořit nový kontakt. Stačí vyplnit veškeré potřebné údaje do formuláře.
  • nový s údaji podle účtu - další možností je vytvořit nový kontakt s údaji podle vašeho zákaznického účtu. Tímto způsobem budou novému držiteli přiděleny údaje shodné s těmi, které máte na Zákaznickém účtu.
  • dále můžete vybrat jeden z již vytvořených kontaktů, které již jsou k Vašemu zákaznickému účtu přiřazené.
  • pro domény CZ je zde navíc možnost zvolit kontakt existující v CZ.NIC - pokud kontakt již existuje a je přiřazený k některé z CZ domén, ale není zatím vedený v seznamu kontaktů na Vašem zákaznickém účtu, můžete jej zde vložit.

Jakmile budete mít vybraný správný kontakt, klikněte na tlačítko "Potvrdit" ve spodní části formuláře.

Následně uveďte emailovou adresu, na které si přejete být informováni o výsledku zadané změny držitele a dokončete kliknutím na tlačítko "Potvrdit".

Pokud najedete kurzorem myši na zadanou žádost, zobrazí se vám podrobnosti o této žádosti. Můžete zde nalézt zejména emailové adresy nového i současného držitele, kam byly odeslány emaily s odkazem pro potvrzení nebo zamítnutí změny. Pokud tyto emailové adresy nejsou k dispozici, můžete si stáhnout formulář pro offline potvrzení.
Online potvrzení změny je možné pouze pro ověřené zákaznické účty a domény.

Papírovou žádost s úředně ověřeným podpisem nám pak zašlete na naši adresu ZONER a.s., Nové Sady 18, Brno 60200.

V detailu žádosti můžete také sledovat stav žádosti. Zde uvidíte, zda byla žádost potvrzena nebo zamítnuta současným nebo novým držitelem domény. Může se také stát, že žádost byla zamítnuta samotným registrátorem, v takovém případě bude uvedena i poznámka, proč k tomu došlo. Budete mít přehled o tom, jak se žádost vyvíjí a jaké kroky byly provedeny.

Pokud budete mít nějaké dotazy ohledně stavu vaší žádosti, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu.