Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Whitelist

Pomocí jednoduchého filtrovacího pravidla si můžete vytvořit whitelist e-mailových adres, které budou vždy doručeny přímo do složky
s Příchozí poštou. Filtr se tedy hodí pokud chcete mít jistotu, že žádné zprávy, které Vám přijdou z předem definované e-mailové adresy, neskončí označené jako spam – tedy i v případě, že by antispamový filtr označil zprávu jako podezřelou.

1. krok - vytvoření filtru

Pro vytvoření filtru přejděte do Vaší e-mailové schránky přes Zoner webmail a klikněte v levém menu na odkaz Nastavení -> Filtry -> Vytvořit. Zobrazí se Vám detail nového filtru.

2. krok - nastavení pravidla

V pravidlech nastavíte Odesítel - obsahuje - adresa@whitelist.cz. Případně tento filtr můžete více zobecnit a použít například pouze jméno domény @whitelist.cz. Filtr se pak bude vztahovat na všechny e-mailové adresy z definované domény. Filtrovacích pravidel můžete přidat kolik potřebujete a můžete je volně kombinovat, nicméně pokud jste na whitelist přidali více než jednu e-mailovou adresu odesílatele (či jiné pravidlo), tak se ujistěte, že máte Rozsah nastavený na Odpovídá kterékoliv pravidlo.

3. krok - nastavení akce

Aby zprávy z povolených adres chodily do doručené pošty, je nutné nastavit akci Přesuň zprávu do -> Příchozí pošta a následně přidejte další akci Zastavit pravidla, která zajistí, že žádný jiný filtr již zprávu nepřesune.

4. krok - uložení filtru

Po uložení je důležité filtr přesunout na první místo v seznamu – dostane tím nejvyšší prioritu a kontrola whitelistu se tak provede před antispamovou kontrolovou.

Ukázka nastavení

whitelist1.PNG