Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

SSL certifikát zdarma - objednávka a instalace na hostingu CZECHIA.com

Zákazníci CZECHIA.COM mohou pro zabezpečení svých webů využít bezplatný certifikát Basic DV, který je plně důvěryhodný a jeho použití není omezeno; můžete si certifikátů vystavit kolik budete potřebovat. Kromě našeho webhostingu je můžete použít i na vlastní server, například domácí NAS.

Podmínky pro využití Free certifikátu BASIC DV

  • Registrátor domény musí být ZONER
  • Doména musí používat nameservery ZONERu

Ve výjimečných případech může být žádost zamítnuta. DigiCert může kvůli svým bezpečnostním restrikcím zamítnout žádost o certifikát a zároveň neudat přesné důvody zamítnutí. V takovém případě je doporučena koupě placeného certifikátu.

Vystavení Basic DV v Centru administrace

  • Přihlaste se na svůj účet v Centru administrace a v levém menu přejděte do části Správa domén a hostingu. Zde následně vyhledejte svou doménu (lze použít i znak * pro výpis všech použitelných domén.)
  • Klikněte na název domény, pro niž požadujete certifikát, a v části Bezplatné certifikáty Basic DV uvidíte všechny již vystavené certifikáty. Pokud vámi požadovaný certifikát není už vystaven a nachystán, zvolte možnost přidat certifikát a zadejte požadovaný Common name certifikátu, což je doména, pro kterou ho chcete využít.
  • Potvrďte požadavek na vystavení a vyčkejte, než autorita certifikát vydá. Proces může trvat i několik minut. Jakmile je certifikát připraven, tak ve Správě domén a hostingu uvidíte položku "CN:nazev-domeny.xyz". Ta vede k detailu certifikátu a možnosti jeho nasazení.

Instalace/Odinstalace

Certifikát můžete na váš hosting sami nainstalovat jedním kliknutím. Vyhledejte doménu ve Správě domén a hostingu, rozklikněte buďto její název, nebo přímo certifikát CN:nazev-domeny.xyz a zde zvolte poslední možnost - instalovat. Certifikát bude nainstalován k přílslušné doméně a změna se projevi do pěti až deseti minut. Úspěšnost instalace si můžete ověřit po zadání domény s HTTPS do prohlížeče.

Upozornění: Instalace znamená umístění správného certifikátu na server a povolení HTTPS pro danou doménu. HTTPS se však používá pouze pokud je uvedeno v URL prohlížeče; jinak doména běží na nešifrovaném HTTP. K přesměrování nedochází.Doporučujeme po instalaci nastavit přesměrování z HTTP na HTTPS, aby váš návštěvník vždy komunikoval přes šifrovaný protokol. Jak na přesměrování najdete v našem článku nápovědy.

Odinstalaci certifikátu lze provést na stejném místě odkazem odinstalovat. Certifikát bude od domény odstraněn, ale zůstane k dispozici u domény.

Možnost Instalace se objeví pouze v případě, že u nás máte plnohonotný webhosting (managedhosting) - pokud stránky hostujete jinde, můžete si jej stáhnout včetně privátního klíče, který k nasazení certifikátu potřebujete.

Stažení

Pokud chcete použít certifikát na jiném než našem serveru, můžete si jej stáhnout s privátním klíčem ve dvou obvyklých formátech. Slouží k tomu odkaz stáhnout. Před stažením privátního klíče je vždy nutné zadat heslo vašeho účtu v Centru administrace!

Po kliknutí na Stáhnout obdržíte certifikát v nejpoužívanějším formátu PEM, což je textový formát (Base 64) a používá se na unixových serverech, stejně jako ve webových rozhraních (NAS zařízení, Plesk, Kerio, atd.). Na koncovce uloženého souboru nezáleží. Pro nasazení potřebujete privátní klíč, certifikát, ale i certifikát vydávající CA (intermediate) – vše najdete na stránce s detailem certifikátu.

Druhý formát je binární a určený pro platformu Windows. Využijí ho zákazníci instalující certifikát na Windows Server a IIS. Soubor PFX stáhnete po kliknutí na Stáhnout v sekci Export do PFX . Stažený PFX soubor obsahuje privátní klíč, certifikát i intermediate; tedy vše, co je potřeba pro nasazení certifikátu. Musí být chráněn heslem, které si volíte před stažením PFX souboru.

Poznámka

  Jestliže si certifikát necháte vystavit, stáhnete a potom změníte nameservery, například kvůli konkurenčnímu řešení elektronického obchodu, certifikát automaticky zneplatníme a na cizím serveru byste ho neměli používat. Nebudeme ho též moci obnovit po skončení jeho platnosti. Chcete-li certifikát použít jinde, než na našem hostingu, používejte směrování pomocí DNS záznamu A nebo CNAME dané domény, která si u nás nastavíte v části Správa DNS. Údaje pro nastavení DNS záznamů vám poskytnoutne správce vašeho serveru.