Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Instalace SSL certifikátů v centru administrace

Ke každé doméně, která je u nás zaregistrovaná a využívá naše Name Servery, nabízíme zdarma Certifikát Basic DV od DigiCertu. Další možností je pak zakoupit naše komerční certifikáty na webu sslmarket.cz. Nově je možné navíc velmi jednoduchou cestou své certifikáty instalovat a odinstalovat v rámci našeho nového rozhraní centra administrace.

Upozornění: Podmínkou k instalaci certifikátů je webhosting u naší společnosti přiřazený k určité doméně, již disponujete v centru své zákaznické administrace, a to z důvodu instalace certifikátů na webové servery (Apache, Nginx, IIS). V opačném případě je nutné nainstalovat certifikát na serveru vašeho webhostingového providera.

Jak na instalaci certifikátu krok po kroku

  • Na své úvodní stránce v centru administrace si v levém menu v sekci Doména a hosting rozklikněte poslední položku Nová administrace BETA. Následně se vám otevře webová stránka s novým rozhraním.

  • Nové administraci BETA lze nalézt položku certifikáty, kde se nachází všechny certifikáty, jenž jsou vystaveny k vaším doménám. U daných certifikátů vidíte, jestli se jedná o komerční certifikát, či o náš bezplatný Basic DV, a navíc máte možnost rozpoznat, jestli je certifikát již připraven k instalaci, nebo je naopak již nainstalován.
  • Pro instalaci si klikněte na některý z vašich certifikátů.

  • V detailu daného certifikátu pak máte v sekci dostupné akce položku instalovat/odinstalovat daný certifikát, kdy po rozkliknutí máte možnost provést instalaci certifikátu. Samotná instalace certifikátu trvá kolem 10 minut, přičemž úspěšné nahrání certifikátu na server poznáte tak, že v sekci stavu bude napsáno - certifikát nainstalován.
  • Dále připomínáme, že je nutné danou doménu také přesměrovat z http na https - https://napoveda.czechia.com/rubrika/http-2/

Další informace o SSL certifikátech, návody skrze jejich vystavení a možnosti instalace naleznete na - https://napoveda.czechia.com/rubrika/zabezpeceni-ssl/