Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Registrace, prodloužení a pravidla domény CZ

Doménová jména musí vyhovovat normám RFC 1034, 1035, 1122, 1123 a jakýmkoliv je nahrazujícím nebo doplňujícím normám. (RFC = Request For Comments, rozumí se označení řady dokumentů obsahujících výzkumy, měření a pozorování, stejně jako navrhované a přijaté standardy pro TCP/IP protokol).

Jedná se zejména o tyto podmínky:

  • doménové jméno může obsahovat pouze znaky [a-z,0-9,-]
  • délka doménového jména je nejvýše 63 znaků
  • doménové jméno nesmí začínat, ani končit znakem "-"
  • doménové jméno nesmí obsahovat dva znaky "-" za sebou

Každé doménové jméno musí být unikátní. Není možné registrovat doménové jméno shodné s již registrovaným doménovým jménem.

Doménu CZ může registrovat kdokoliv bez omezení.

Zájemce o registraci domény si musí nejprve vybrat některého z akreditovaných registrátorů, prostřednictvím něhož bude veškeré administrativní i finanční záležitosti řešit. Majitelem domény se může stát jakákoliv fyzická i právnická osoba bez omezení. Majitel však musí uvést svůj jednoznačný identifikační údaj (datum narození, číslo průkazu totožnosti, IČO) a souhlasit s pravidly registrace.

Aktuální podmínky pro registraci CZ domén najdete zde: Pravidla registrace .cz (PDF, 141 kb)

Doménu lze registrovat na 1–10 let a lze ji kdykoliv prodloužit o další roky. Uvedené podmínky se mohou u jednotlivých registrátorů mírně lišit. Platnost domény však nikdy nemůže překročit deset let.

Akreditovaní registrátoři

Správce domény (CZ.NIC) nenabízí registraci jednotlivých domén přímo koncovým zájemcům. Ti si domény registrují prostřednictvím akreditovaných registrátorů, což jsou komerční subjekty nabízející služby registrace a správy domén svým zákazníkům.