Nápověda CZECHIA.COM

Zákaznická a technická podpora 24/7

Přesun WordPressu na novou doménu

V případě, že je současná prezentace hostována u nás, do administrace Wordpressu (dále jen "WP) se dostanete přes Centrum administrace -> v levé menu  zvolíte položku Seznam služeb a poté "detail" u dané služby. V menu, které se vám zobrazí na další stránce, sjeďte zcela dolů a klikněte na logo aplikace WP.

V dalším kroku rozklikněte prostřední zvýrazněnou položku pro vstup do /wp-admin/.

1) Instalace pluginu

V první řadě je třeba nainstalovat samotný plugin Duplicator, jenž je k dispozici ke stažení přímo v administraci WP.

V levém menu najeďte na položku Pluginy a vyberte možnost Instalace pluginů.

  

 

Do vyhledávacího pole vložte heslo "duplicator" pro vyhledání stejnojmenného pluginu. Následně stačí kliknout na instalaci...

 

 

...a hned poté plugin aktivovat.

 

2) Export WordPress balíčku z domény "A"

Použití tohoto pluginu vyžaduje určitou technickou zdatnost a zkušenost. Proto doporučujeme nejprve vytvořit zálohu současného webu včetně databáze. V případě obtíží se pak můžete rychle vrátit k předchozí funkční verzi.

V levém menu zvolte položku Duplikátor, následně vyhledejte v pravém horním rohu tlačítko Vytvořit nový a klikněte na něj.

Požadavky

V prvním kroku prověříte požadavky potřebné pro export stávající prezentace. Zde si můžete přejmenovat název balíčku, ostatní dostupná pole (Úložiště, Archiv, Instalátor) doporučujeme nechat netknutá. Pokračujte na tlačítko Další

Prověření systému

Nyní stačí vyčkat na dokončení scanu. Pokud dojde k nějakému problému, zobrazí se u dané položky Upozornění.

Pozornost věnujte zejména proměnné PHP Max Execution Time. Doporučujeme kontaktovat současného poskytovatele hostingu, aby navýšil hodnoty Max Execution Time a Memory Limit, alespoň na dobu migrace, nad rámec dané hostingové varianty (v opačném případě by nemusel být přenos dat úspěšný).

Ostatní chybová hlášení, jako např. PHP Open Base Dir,můžete ignorovat.

Nyní stačí odškrtnout pole "Ano. Pokračovat v procesu sestavení!" a kliknout na tlačítko Sestavení.

Sestavení balíčku

Pakliže se proces tvorby balíčku řádně dokončí (upozorňujeme, že může trvat několik minut), můžete oba soubory stáhnout do vašeho PC.

3) Import balíčku na doménu "B"

Na doméně, kam si přejete přenést prezentaci, je třeba nejprve spustit jednu z našich Linuxových variant.

Využít můžete přímo varianty WordPress, jejíž součástí je již předvytvořená databáze a nainstalovaný webový certifikát. Nicméně, před nahráním a instalací balíčku, je žádoucí nejprve smazat veškeré soubory z kořenového adresáře (zejména se ujistěte, že je odstraněn soubor wp-config.php, který by dalšímu průběhu bránil).

Nyní se připojte na FTP domény a nahrajte do kořenového adresáře public_html oba stažené soubory. Jakmile bude dokončeno, zadejte v prohlížeči název vaší domény a hned za ni připište "installer.php":

nazevdomeny.cz/installer.php

Pokud zadáte správně, budete přesměrování na průvodce obnovení WP. Na následující obrazovce zaškrtněte souhlas s podmínkami pro užití aplikace a pokračujte kliknutím na tlačítko Next.

Soubory a databáze

V dalším kroku je třeba napojit WP na novou MySQL databázi, k čemuž je třeba vyplnit požadovaná pole:

 

Action - vyberte možnost "Connect and Remove All Data"

Host -  adresa DB serveru

Database - název databáze

User - přihlašovací jméno

Password - heslo k databázi

 

V případě, že zatím žádnou nemáte, návod na zřízení je k dispozici zde.

 

Před samotným instalačním procesem doporučujeme otestovat připojení k databázi, což provedete kliknutím na tlačítko Test Database.

 

 

Pokud dopadne test úspěšně (vše zvýrazněno zeleně), je vše v pořádku, a můžete pokračovat kliknout na tlačítko Next. V opačném případě máte některé pole vyplněno nesprávně.

 

 

Aktualizace

Ve třetím kroku instalace pouze potvrďte aktualizaci URL adres a cest v databázi. Pokračujte kliknutím na tlačítko Next.

 

 

Otestování

Nyní máte hotovo, zbývá otestování stránek, zkontrolovat jejich obsah a přeuložit trvalé odkazy atp.

 

 

Pokud bude vše v pořádku, přihlašte se do nově importovaného WordPress a smažte instalační soubory. Následně odstraňte i zip archiv na FTP.