Nápověda CZECHIA.COM

Zákaznická a technická podpora 24/7

Nastavení zabezpečeného protokolu POP3S , SMTPS a IMAPS

Odesílání elektronických zpráv - e-mailů - přes poštovní servery je možná se zapnutou SMTP autentizací. Tímto nastavením je zajištěno ověření validity uživatele a je částečně zabráněno možné zneužití poštovních účtů. Z velké části je také zabráněno možnému zasílání spamových zpráv.

POP3S

Secure POP3 (POP3S) vám umožní bezpečně kontrolovat Váš e-mail i na nezabezpečené síti. To je velmi důležité pro ochranu vašeho soukromí.

POP3S je zašifrovaná verze protokolu POP3 na portu 995, který je využíván pro stahování pošty.

SMTPS

SMTPS slouží pro zabezpečení komunikace v e-mailu přes SMTP s využitím protokolu SSL/TLS. Umožňuje provést autentizaci jak odesílatele, tak příjemce a zároveň zajišťuje zachování integrity a důvěrnosti přenášených zpráv. SMTPS služby jsou obvykle omezené na určitý TCP port.

SMTPS je zašifrovaná verze protokolu SMTP na portu 465, který je využíván pro odesílání pošty přes zabezpečený protokol SSL/TLS, port 587 využívá zabezpečené spojení STARTTLS.

IMAPS

Protokolem IMAPS je možné přistupovat k poště odkudkoliv z internetu. Protokol IMAPS ponechá poštu na serveru, takže je možný přístup k e-mailům z různých míst (z domu, z práce apod.).

IMAPS představuje zašifrovanou verzi protokolu IMAP na portu 993, který je využíván pro synchronizaci s poštovním serverem.

Nastavení protokolu IMAPS v poštovních klientech je shodné jako u protokolu POP3S a SMTPS . V případě nastavení příchozího serveru se vybírá šifrování - SSL. U odchozího serveru se vybírá šifrování TLS.

NASTAVENÍ:

V případě, že se Vám zobrazí chybové hlášení o nedůvěryhodnosti certifikátu či chybě v certifikátu viz ilustrativní obrázek níže:

Prověřte nastavení Vašeho poštovního klienta a proveďte úpravy v nastavení serverů pro příchozí a odchozí poštu a to na následující servery:

  • Server pro příchozí poštu:
    • IMAP.ZONER.COM  - pokud máme nastaven tym účtu IMAP
    • POP3.ZONER.COM - pokud máme nastaven typ účtu POP3
  • Server pro odchozí poštu na:
    • SMTP.ZONER.COM

Jak si zabezpečené spojení nastavit v nejpoužívanějších poštovních klientech naleznete níže: