Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

mojeID

Služba mojeID představuje bezplatnou službu pro všechny uživatele internetu, která je poskytována sdružením CZ.NIC. Pomocí mojeID se můžete přihlašovat k Vašim oblíbeným službám bez nutnosti dalších a dalších registrací. Nebudete si muset pamatovat spousty přihlašovacích jmen a hesel, bude Vám stačit jedno jméno a k němu jedno heslo. Vy sami si nastavíte, jaké osobní údaje poskytujete konkrétním serverům. Svou identitu tak budete mít pevně pod kontrolou.

Hlavní výhody služby mojeID

  • jedno heslo pro mnoho webů - pro přihlášení na oblíbené stránky, které již využívají službu mojeID, budete potřebovat pouze jedno jméno a heslo.
  • osobní údaje pod kontrolou - jednoduchá úprava svých kontaktních údajů pouze na jednom místě, platné pro všechny stránky na které se budete přihlašovat pomocí mojeID.
  • bezpečnější přihlašování - pokud máte více přihlašovacích údajů, zde již stačí pouze jedny, navíc je možné bezpečnost dále navyšovat např. certifikátem apod.

Více informací ke službě mojeID najdete na stránce: www.mojeid.cz. Nejčastější dotazy ke službě také zde.

Úpravy vytvořených kontaktů mojeID

Veškeré úpravy související s vytvořeným kontaktem mojeID se provádějí pouze v administraci projektu mojeID

Výhody mojeID z hlediska našich služeb CZECHIA.COM

  1. registrace domény - v rámci objednávky domény je k dispozici volitelné použití registrace domény pomocí identifikátoru mojeID.
  2. přihlášení do zákaznického účtu u naší společnosti - v případě, že máte vytvořen identifikátor mojeID, je možné se pomocí něj přihlašovat ke svému zákaznickému účtu u naší společnosti. První přihlášení probíhá tak, že zvolíte možnost přihlášení přes mojeID a po úspěšném zadání údajů, ještě zadáte také přihlašovací údaje svého zákaznickém účtu. Tím dojde ke spárování těchto údajů a od dalšího přihlášení Vám již stačí pouze přihlášení přes mojeID.
  3. sloučení zákaznických účtů - v případě, že máte u naší společnosti vedeno více zákaznických účtů, je v možné si nastavit přihlašování na všechny účty pod svým identifikátorem mojeID. 

Propojení mojeID se zákaznickým účtem v Centru administrace

  1.  V detailu zákaznického účtu (nejdete ho v pravém horním rohu) kliknete na odkaz mojeID.
  2.  V následujícím kroku - viz obrázek níže, provedete  propojení zákaznického účtu s účtem mojeID.

mojeID_sparovani.png