Nápověda CZECHIA.COM

Zákaznická a technická podpora 24/7

mojeID

Služba mojeID představuje bezplatnou službu pro všechny uživatele internetu, která je poskytována sdružením CZ.NIC. Pomocí mojeID se můžete přihlašovat k Vašim oblíbeným službám bez nutnosti dalších a dalších registrací. Nebudete si muset pamatovat spousty přihlašovacích jmen a hesel, bude Vám stačit jedno jméno a k němu jedno heslo. Vy sami si nastavíte, jaké osobní údaje poskytujete konkrétním serverům. Svou identitu tak budete mít pevně pod kontrolou.

Hlavní výhody služby mojeID

  • jedno heslo pro mnoho webů - pro přihlášení na oblíbené stránky, které již využívají službu mojeID, budete potřebovat pouze jedno jméno a heslo.
  • osobní údaje pod kontrolou - jednoduchá úprava svých kontaktních údajů pouze na jednom místě, platné pro všechny stránky na které se budete přihlašovat pomocí mojeID.
  • bezpečnější přihlašování - pokud máte více přihlašovacích údajů, zde již stačí pouze jedny, navíc je možné bezpečnost dále navyšovat např. certifikátem apod.

Více informací ke službě mojeID najdete na stránce: www.mojeid.cz. Nejčastější dotazy ke službě také zde.

Úpravy vytvořených kontaktů mojeID

Veškeré úpravy související s vytvořeným kontaktem mojeID se provádějí pouze v administraci projektu mojeID

Výhody mojeID z hlediska našich služeb CZECHIA.COM

  1. registrace domény - v rámci objednávky domény je k dispozici volitelné použití registrace domény pomocí identifikátoru mojeID.
  2. přihlášení do zákaznického účtu u naší společnosti - v případě, že máte vytvořen identifikátor mojeID, je možné se pomocí něj přihlašovat ke svému zákaznickému účtu u naší společnosti. První přihlášení probíhá tak, že zvolíte možnost přihlášení přes mojeID a po úspěšném zadání údajů, ještě zadáte také přihlašovací údaje svého zákaznickém účtu. Tím dojde ke spárování těchto údajů a od dalšího přihlášení Vám již stačí pouze přihlášení přes mojeID.
  3. sloučení zákaznických účtů - v případě, že máte u naší společnosti vedeno více zákaznických účtů, je v možné si nastavit přihlašování na všechny účty pod svým identifikátorem mojeID. 

Propojení mojeID se zákaznickým účtem v Centru administrace

  1.  V detailu zákaznického účtu (nejdete ho v pravém horním rohu) kliknete na odkaz mojeID.
  2.  V následujícím kroku - viz obrázek níže, provedete  propojení zákaznického účtu s účtem mojeID.

mojeID_sparovani.png