Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Kreditní účet

Kreditní systém slouží pro urychlení plateb našich služeb (webhosting, domény, cloudové služby, inPage, inShop).

Výhody Kreditního účtu

 • Daňový doklad 1x měsíčně
 • Rychlý přehled o platbách
 • Automatické prodlužování domén i služeb - provádí se automaticky 11 dní před expirací domény či zastavením služby

Podmínky aktivace Kreditního účtu

 • Přihlásit se na zákaznický účet do sekce Fakturace.
 • Minimální výše platby je 500,-Kč
 • Kreditní systém bude automaticky aktivován po připsání první platby.

Doklady, notifikace

 • Po připsání platby v minimální výši 500 Kč bude automaticky zaslán e-mail o dobití a s informací o aktuální výši kreditu. Následně bude vystaven daňový doklad za vklad na kredit. Upozorňujeme, že veškeré platby jsou včetně DPH.
 • Vyúčtování služeb je zasíláno vždy začátkem následujícího měsíce
 • V případě nedostatku prostředků systém zasílá pravidelné notifikační e-maily o nutnosti dobití kreditu každých 24 hod.

Dobijení kreditu:

1. Jednorázová platba (převodem, kartou)

Pro jednorázové dobití kreditu lze vygenerovat jednorázovou Výzvu k úhrade "Vklad na kredit". Platbu je možné provést platební kartou (přípsání do x minut) nebo převodem (připsání do 24 hodin). V případě platby převodem v rámci stejné banky je kredit připsán v okamžiku automatického vyhodnocení (časový interval cca 1 hodina).

2. Trvalý příkaz

Zákazník, který má aktivní kreditní účet, může pro pravidelné platby v libovolném intervalu využívat unikátní variabilní symbol, který je přiřazen pouze pro jeho zákaznický účet. 

Nejčastější dotazy

Jak probíhá prodlužování domén?

Úhradu prodloužení domén můžete provést dvěma způsoby:

 1. Manuálně - v případě zájmu o prodloužení uhradíte vystavenou výzvu k úhradě. K realizaci platby můžete kromě kreditu využít i ostatní platební možnosti (platební karta, převod nebo QR kód)
 2. Automaticky - v detailu domény si zvolíte způsob úhrady. POZOR! Pokud je u domény vygenerovaná Výzva k úhradě, je nutné nejdřívé realizovat samotnou platbu a následně zvolit způsob prodlužování.

Jak se dozvím o expiraci domén?

V Centru administrace si můžete aktivovat dva způsoby upozornění na expirující doménu:

 1. Pravidelné zasílání přehledného reportu expirujících domén. Je možné si report také jednorázově nechat zaslat.
 2. SMS notifikace

Pokud nezvolíte ani jednu z možností, upozorníme Vás automaticky 15 dní před expirací a v den expirace domény. V případě, že budete mít u domény zapnuto automatické prodlužování a nedostatečný kredit, na expiraci Vás upozorníme automaticky, takže se nemusíte obávat, že byste o doménu či domény přišli.

  Mohu si nastavit trvalý příkaz na dobijení kreditu?

  Každý účet má přiřazen unikátní variabilní symbol pro pravidelné platby. Je možné si nechat vygenerovat samostatnou výzvu s jednorázovým variabilním symbolem.

  Obdržím nějaký doklad se souhrnným seznamem uhrazených služeb za poslední měsíc?

  Daňový doklad se souhrnnou informací o uhrazených službách je generován do 15. dne následujícího měsíce. Doklad je generován v .pdf a je zaslán na Vámi nastavený e-mail v zákaznickém účtu. Dále je možné si jej stáhnout přímo v přehledu Kreditního účtu.

  Jakým způsobem je počítáno DPH v rámci Kreditního účtu?

  Na kreditní účet se platby automaticky připisují bez DPH. Pro výpočet základu daně se využívá koeficient  0.1736 (21%). Vklady probíhají bezhotovostním stykem, proto se částky zaokrouhlují na dvě desetinná místa.

  Jak zruším Kreditní účet?

  Zašlete autorizovaný požadavek z Centra administrace. Zrušení Kreditního účtu je možné provést vždy na začátku kalendářního měsíce a to za předpokladu, že v předchozí měsíc nebyly na Kreditním účtu provedeny žádné transakce. V opačném případě bude možné Kreditní účet zrušit až po vyúčtování tj záčátkem následujicího měsíce. Nevyužité kredity budou vráceny na Váš bankovní účet, který máte vyplněný v Centru administrace.