Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Domény 3. úrovně

U většiny webhostingových programů nabízíme možnost zřízení domény 3. úrovně (např. http://nazev.mojedomena.cz - "nazev" je tedy doména třetí úrovně, zřízená pod doménou "mojedomena.cz"). Počet a možnosti zřízení domén třetí úrovně mohou být omezeny. Vytvoření takové subdomény funguje na principu nasměrování vybraného adresáře na zadanou doménu třetí úrovně.

V Centru administrace můžete doménu 3. úrovně přímo vytvořit. V "Seznamu používaných služeb" klikněte na odkaz "detail" u Vaší domény, na které chcete doménu 3. úrovně vytvořit.

V sekci "Domény 3. úrovně" klikněte na odkaz "přidat další doménu 3. úrovně",

Zvolte název pro doménu třetí úrovně a složku, na kterou má doména třetí úrovně směrovat. Po potvrzení (kliknutím na odkaz "potvrdit") bude zvolený název nastaven jako doména 3. úrovně na doméně, kde jste o vytvoření požádali.

Na našem příkladu jsou nyní na doméně zoner.cz vytvořeny dvě domény 3. úrovně. První z nich je "inshop," která směřuje do složky inshop a je dostupná jako (www.) inshop.zoner.cz. Druhá je "interval," která směřuje do složky interval a je dostupná jako (www.) interval.zoner.cz.

Změnit nastavení je možné po kliknutí na odkaz "detail" u domény třetí úrovně, kde si přejete změnu provést. V podrobných informacích jsou zobrazeny detailní informace domény třetí úrovně. V záložce Dostupné operace najdete další možnosti nastavení - lze zamknout přístup ke statistice (vlastní statistika návštěvnosti), nastavit vlastní stránku 404 či úplně zrušit doménu třetí úrovně.