Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Jak spravovat DNS

Postup:

 1. Přihlašte se do centra administrace na adrese http://admin.czechia.com
 2. Vyhledejte sekci Domény a nastavení klikněte na odkaz Správa DNS
 3. Zadejte doménové jméno a klikněte na tlačítko potvrdit
 4. Zvolte možnost editovat dns
 5. Proveďte potřebnou úpravu DNS záznamů (DNS manažer - ukázka)
 6. Klikněte na tlačítko potvrdit (uloží se pouze nové nástavení DNS záznamů)
 7. Klikněte na odkaz Aktualizovat DNS (po aktualizaci DNS záznamů se začne nový záznam ihned šířit po celé síti internetu.
  Maximální doba šíření DNS záznamů je kolem 24 hodin.

Vysvětlení jednotlivých pojmů:

A záznam
Slouží pro směrovaní domeny 2. řádu ( značena jako "@") a subdomén na IP adresu serveru (rozumněno serveru, kde má být hostována Vaše doména)

AAAA záznam
slouží pro záznam IPv6 adresy, která může být přiřazena dané doméně.

CNAME záznam
slouží pro směrování subdomén na jmenný název serveru. Za názvem serveru je vždy nutné zadávat tečku ! Nelze nastavit CNAME záznam,který obsahuje stejnou hodnotu, jaká je již použita v ostatních DNS záznamech domény!!

MX záznam
Slouží pro nastavení poštovního serveru. Mužete zadávat pouze jmenný název serveru. Pokud budete mít pouze IP adresu na kterou si přejete směrovat MX záznam domény, je možné vytvořit v A záznamu subdoménu třetího řadu a tuto subdoménu(její jmenný tvar) uvést do MX záznamu

SRV záznam
obecný záznam pro lokalizaci služeb, který se používá pro novější protokoly (SIP, XMPP). Není tedy nutné vytvářet speciální typy záznamů pro konkrétní protokoly, jako je např. MX záznam.

TXT záznam
Původně určen pro vložení lidsky čitelného textu, nyní používán například pro SPF (Sender Policy Framework - specifikuje adresy serverů, ze kterych je povoleno odesílat zprávy z dané domény)

S ohledem na zavedení podpory technologie DNSSEC, která dále zvyšuje bezpečnost Vašich domén, jsme nuceni striktněji dodržovat pravidla RFC pro tvorbu zónových záznamů domén. Jedná se o závazná pravidla, která stanovují obsah možných záznamů a jejich kombinaci v DNS u domény.

Konkrétně je nyní třeba dodržovat následující pravidla:

 • není povolen CNAME záznam *
 • není povolen CNAME záznam @
 • není povolen CNAME záznam totožného jména jako kterýkoliv jiný typ záznamu
 • (např. www IN CNAME some.hosting.cz, pokud existuje záznam www IN A 1.2.3.4 název www by byl totožný jako u A záznamu)

     

    DNS manažer

    Pokud jsou DNS záznamy blokovány (nelze je editovat), využívate hosting naší společnosti. Pro úpravu těchto záznamů využijte možnosti DNS manažera, kterého najdete v levém menu pod Správou domén a hostingu.

    Do vyhledávacího pole zadáte název domény, u které chcete změnu provést. Jakmile si doménu vyhledáte, rozklikněte si oranžový odkaz s názvem domény.

    V dalším kroku zvolte možnost DNS manažer.

    Nyní se vám zobrazí upozornění "Přenášet změny okamžitě na server" - pokud chcete, aby se změny přenášely ma servery okamžitě, ponechte možnost "ANO" a potvrďte. V opačném případě zvolte možnost "NE" a přenos DNS potvrdíte až po dokončování úprav kliknutím na "Přenést změny".

    V této části již můžete upravit/odstranit jakýkoliv DNS záznam dle vašeho uvážení. Nicméně upozorňujeme, že neodborný zásah může způsobit znefunkčnění vašeho hostingu.

    Pokud jste zde nenašli to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat. Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

    Tým zákaznické podpory CZECHIA.COM