Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

AUTH-ID - transfér kód pro změnu registrátora

Autorizační heslo Centrálního registru CZ.NIC slouží pro převedení domény CZ k jinému registrátorovi. Autorizační heslo (auth-id) se automaticky zasílá na e-mail majitele domény a na e-maily jeho administrativních kontaktů. E-maily jsou zasílány na základě žádosti klienta, přímo Centrálním registrem CZ.NIC. Platnost hesla není časově omezena a zaniká jeho prvním použitím.

Postup pro zaslání autorizačního hesla Centrálního registru CZ.NIC pro doménu

Žádost o zaslání autorizačního hesla je možné provést na stránce s Nastavením a správou domén.

1/ Do prvního políčka Název domény: doplníte název své domény a dáte vyhledat.
2/ Zcela dole je nabídka na zaslání autorizačního kódu: Zaslat autorizační heslo Centrálního registru CZ.NIC, kterou použijete.
3/ V obrazovce se zobrazením domény a e-mailu majitele již pouze přepíšete verifikační kód a žádost odešlete.
4/ E-mail s autorizačním heslem Centrálního registru bude doručen většinou do několika minut. Je možné, že takovýto email bude vyhodnocen jako spam, zkontrolujte tedy i složku pro nevyžádanou poštu.

Postup pro zaslání autorizačního hesla Centrálního registru CZ.NIC pro kontakt domény

Žádost pro zaslání autorizačního hesla pro kontakt domény je totožný s výše uvedeným postupem. Ve spodní části je opět nabídka - Zaslat autorizační heslo Centrálního registru CZ.NIC.

UPOZORNĚNÍ:
Pokud jsou z nějakého důvodu e-maily u majitele domény nebo v admistrativním kontaktu nefunkční, je nutné nejdříve provést úpravu e-mailu na korektní. Pro úpravu využijte tento postup na změnu kontaktu domény.