Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Změna držitele domény CZ

Pro provádění úprav v doménovém registru CZ domén slouží náš doménový web RegZone!cz.

Pokud si přejete změnit kontakt v roli držitele domény, máte na výběr ze dvou možností potvrzení změn:

OFFLINE - papírový formulář:

V sekci Správa domén zadejte do vyhledávacího pole doménové jméno pro které si přejete změnu držitele provést a zvolte „Hledat“ . Po načtení údajů o doméně v sekci, rozklikněte odkaz „Upravit doménu (držitel, DNS, kontakty)“ ve spodní části stránky.

V dalším kroku do kolonky Držitel zadejte nové ID kontaktu, který si přejete nastavit jako kontakt v roli držitele (Postup pro vygenerovaní nového ID kontaktu). Pokud si současně přejete odstranit některý administrační kontakt pro doménu, označte jej a následně můžete vložit ID jiného kontaktu do okna Přidat administrační kontakty. Obdobně lze v jednom kroku změnit také sadu jmenných serverů domény. Poté klikněte na tlačítko Pokračovat. V dalším okně zadejte emailovou adresu pro zaslání papírové žádosti.

Originál potvrzeného formuláře zašlete na naši korespondenční adresu:
ZONER software, a.s., Nové sady 18, 602 00 Brno

ONLINE - přes e-mail současného a budoucího držitele:

V sekci Nastavení a správa domény zadejte do kolonky pro Domény cz, doménové jméno pro které si přejete změnu držitele provést a zvolte „Hledat“ . Po načtení údajů o doméně v sekci, rozklikněte odkaz „Upravit doménu (držitel, DNS, kontakty)“ ve spodní části stránky.

V dalším kroku do kolonky Držitel zadejte nové ID kontaktu, který si přejete nastavit jako kontakt v roli držitele (Postup pro vygenerovaní nového ID kontaktu). Pokud si současně přejete odstranit některý administrační kontakt pro doménu, označte jej a následně můžete vložit ID jiného kontaktu do okna Přidat administrační kontakty. Obdobně lze v jednom kroku změnit také sadu jmenných serverů domény. Poté klikněte na tlačítko Pokračovat. V dalším okně vyberte způsob ověření "on-line přes e-mail držitele"

Samotná změna probíhá tak, že na e-mail součaného a budoucího držitele je odeslán link k potvrzení žádosti. Nebude-li žádost potvrzena do 14 dnů, bude automaticky zrušena.

Změna vlastníka domény CZ

V tomto videu se dozvíte, jak změnit vlastníka CZ domény: