Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Zálohování služeb

Mezi nejčastější důvody ztráty dat patří selhání hardware, napadení virem či neopatrným potvrzením operace a následné smazání důležitých souborů, adresářů apod., Tomuto se dá předejít nejen správným zabezpečením, ale i pravidelným zálohováním (tzv. backupem), tj. pravidelné kopírování dat do zálohy. 

Jak často provádíme zálohy u jednotlivých služeb?

  

Webhosting

V rámci sdíleného webhostingu provádíme denní zálohy, které probíhají v nočních hodinách, nabízíme obnovu dat až 30 dní zpětně.

Databáze

U databází probíhá denní záloha databází v ranních hodinách. K dispozici jsou 30 dnů staré zálohy (bez ohledu na uživatelské backupy v Centru administrace).

Z-Mail

Vaše e-maily zálohujeme denně v nočních hodinách. K dispozici je zpětně 30 denních záloh. Zálohujeme aktuální obsah schránek, strukturu složek, nastavení filtrů. Nezálohují se však zprávy, které byly forwardované dál bez příznaku lokální kopie, případně smazané filtračními pravidly apod.

Jakým způsobem je možné získat obnovu dat ze zálohy?

Kompletní obnovu z konkrétní zálohy, či obnovení požadovaného souboru apod., provedeme na základě autorizovaného požadavku. Tato obnova je zpravidla zpoplatněna jednorázovým administrativním poplatkem ve výši 490,- bez DPH.

Upozornění

Přesto, že v naprosté většině případů zálohujeme data na denní bázi, a rádi vám je poskytneme, důrazně doporučujeme, abyste tak činili i z vaší strany, čímž získáte především finanční, ale i časovou úsporu.