Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Přenesení e-mailových zpráv k CZECHIA.COM

Nejprve bude třeba si u nás zřídit mail hosting. Vybírat můžete z našich webhostingových programů, které do jednoho obsahují možnost vedení e-mailových služeb. K dispozici jsou následující možnosti:

1. Pomocí e-mailového klienta a IMAP protokolu

Přenesení e-mailových zpráv do systému Z-mail (ZONER-mail) bude vyžadovat zřízení e-mailové schránky v rámci připravovaného webhostingu + přístupové údaje, které při vytváření schránky získáte.

Následně postupujte dle níže uvedených bodů:

  • Pokud již využíváte nějakého poštovního klienta pro práci s emaily, stačí vytvořit nový emailový účet pro schránku na našem serveru. Postup pro nastavení poštovních klientů uvidíte v tomto článku.
    Důležité je zvolit protokol (typ účtu) IMAP.
  • Pokud žádný poštovní klient zatím nepoužíváte, vytvoříte účty pro obě schránky - jak na původním serveru, tak i na našem.
    Opět pro oba účty zvolíte protokol (typ účtu) IMAP

Poté stačí zprávy v poštovním klientu označit, a myší přetáhnout do příslušné složky v účtu na našem serveru. Poštovní klient je nejprve lokálně zkopíruje a následně provedete synchronizaci. Tímto způsobem je možné přenést zprávy ze všech složek, a zůstanou u nich zachovány všechny parametry - datum doručení, informace o tom zda byla zpráva přečtená či nikoli, atd.

Upozornění

Na poštovním systému Z-mail není možné vytvořit podsložku ve složce Doručená pošta.

2. Pomocí aplikace IMAPsync

  • Převod schránek je takto zajišťován přímo z naší strany. Stačí kontaktovat naši zákaznickou podporu a domluvíme konkrétní postup převodu.
  • Budeme od Vás potřebovat přístupové údaje ke schránce a taktéž přesnou adres serveru kde máte poštu vedenu zpravidla to bývá adresa POP3 či IMAP serveru.
  • Tento typ migarace je zpoplatněn jednorázovým poplatkem 490,-Kč bez DPH