Portál technické podpory

Pokud zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat.
Potřebné informace pro vás rádi doplníme.

Doménové aliasy

Alias domény znamená, že více domén (dle záznamů v DNS) směřuje na tentýž webhosting, tedy na tentýž server, případně virtuální server. Doménový alias pracuje jak pro směřování webhostingu tak i pošty. Doménový alias nemá vlastní diskový prostor, aliasovaná doména směřuje na hlavní doménu, u které je alias nastaven. Alias je zjednodušeně řečeno jakési "zrcadlo", které zobrazuje stejnou informaci jako doména, které je aliasem. Nejedná se však pouze o webový prostor, zrcadlen je i poštovní server.

Příklad chování:

Např. u hlavní domény potraviny.cz je nastavena doména jidlo.cz jako alias. Při zadání domény jidlo.cz do webového prohlížeče se zobrazí obsah prezentace, která běží na hlavní doméně potraviny.cz s tím, že v adrese webového prohlížeče stále zůstává adresa domény jidlo.cz. V případě pokud odešlete e-mail na adresu např. info@jidlo.cz nebo info@potraviny.cz, bude e-mailová zpráva vždy směrována do poštovního boxu info na doméně potraviny.cz

Na základě typu Vaší služby Vám Centrum administrace nabízí možnost zřízení doménových aliasů.

Nastavení aliasu je k dispozici v sekci Správa domén a hostingu. Vyhledejte doménu a klikněte na její název.

Následně se zobrazí tabulka níže. Rozklikněte Aliasy a zvolte možnost +přidat alias. Po zvolení doménového jména stačí vaši volbu potvrdit a během chvíle je alias nastaven.

Pokud byste nyní zadali do internetového prohližeče callisto.cz (alias) nebo zoner.cz (doména), zobrazí se stejná presentace (adresní řádek zůstává zachován vždy pro doménové jméno příslušné domény či aliasu). Pokud odešlete e-mail na adresu info@callisto.cz nebo info@zoner.cz, e-mail bude vždy směrován do poštovního boxu info na doméně zoner.cz.

Zřízení a provoz aliasu je zcela zdarma v rámci webhostingových služeb, nutné je uhradit pouze poplatek za registraci doménového jména, které si přejete nastavit jako alias k Vaší doméně.